w

Jak pominąć długi czas rozgrzewki w CSGO? Kilka prostych komend

Długi czas rozgrzewki w CS:GO potrafi być uciążliwy. W jaki sposób można go skrócić?


Teoretycznie sama rozgrzewka w Counter-Strike’u: Global Offensive jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ daje chwilę na wprawienie się graczy w rozgrywkę. Mimo to spora część użytkowników przed wejściem do meczu rozgrzała się już we własny, indywidualny sposób.

W związku z tym polega ona na biegnięciu na respawn przeciwnika i strzelaniu do graczy AFK, aby w tym samym czasie inni gracze mieli czas na dołączenie do serwera.

Jak kontrolować rozgrzewkę w CS:GO?

Istnieją pewne komendy, które bezpośrednio kontrolują i modyfikują rozgrzewki w meczu. Każdą z nich należy umieścić w konsoli, którą znajdziemy pod tyldą (~). Poniżej można zapoznać się z każdym z dostępnych poleceń:

  • mp_warmuptime 120

Ta komenda to liczba sekund, do których zostanie skrócona lub wydłużona rozgrzewka.

  • mp_warmup_pausetimer

To polecenie służy do wstrzymania licznika czasu rozgrzewki (należy dodać cyfrę 1) lub jego wznowienia (poprzez dodanie cyfry 0).

  • mp_do_warmup_offline

Ta komenda można zakończyć cyfrą 0, które wyłącza rozgrzewkę w grach z botami, lub cyfrą 1, które pozostawia ją włączoną. Nie ma powodu, aby rozgrzewać się przed botami, szczególnie w przypadku tych dwóch powiązanych poleceń.

  • mp_warmup_period

To polecenie działa tak samo jak mp_do_warmup_offline, z wyjątkiem tego, że wpływa na lokalne serwery hostowane przez graczy. Dedykowane serwery CS:GO mają inne ustawienia.

  • mp_warmup_end

Wystarczy wpisać tę komendę w konsolę, aby natychmiast zakończyć rozgrzewkę i zostać przeniesionym bezpośrednio do gry.

Niestety powyższe komendy nie działają podczas matchmakingów, ponieważ Valve kontroluje wszystkie polecenia wysyłane do i z serwera. Mimo to mogą być przydatne podczas niestandardowej gry ze znajomymi lub w ustawianiu mapy pod trening.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike