w

Global Offensive Mobile, czyli jak wygląda CSGO przeniesione na telefony. APK, rozgrywka

W sieci pojawiło się APK i mnóstwo materiałów z rozgrywki “Global Offensive Mobile”, czyli po prostu CS:GO na telefony.


Sytuacja ta jest o tyle dziwna, że produkcja mobilnej wersji Counter Strike’a: Global Offensive nie należy do Valve. Na ten moment jest w związku z tym stosunkowo więcej pytań, niż odpowiedzi. Powstał zwiastun, gra jest normalnie grywalna, natomiast mobilnych wersji rzekomego CS-a jest przynajmniej kilka.

Co jednak ciekawe, gra prezentuje się naprawdę dobrze. Posiada ona swoją specjalną zapowiedź i została stworzona tak samo na iOS, jak i Google Play.

CSGO Mobile, czyli Global Offensive Mobile

Jak wygląda tutaj sprawa z prawami autorskimi? Nie wiadomo. Projekt ma w większości materiałów dziwne, zagraniczne oznaczenia (możliwe, że Brazylli), więc można się domyślać, że Valve niedługo się tym zainteresuje nieco bardziej.

Oprócz samego zwiastuna dostępne są normalne filmy z rozgrywki. UI, czyli interfejs, jest dość czytelny, wszystko działa płynnie i bez większych problemów. Mapy są oczywiście przeniesione wręcz jak 1:1 z CS:GO. W grze istnieje nawet system skinów, więc można się domyślać, że produkcja będzie w jakiś sposób monetyzowana.

Sytuacja jest dość dziwna, w chwili obecnej jest bardzo mało informacji na temat tej gry, natomiast po wpisaniu “Global Offensive Mobile” w Youtube jest kilkaset materiałów. Na większości w opisie znajduje się link do APK. Co ciekawsze – pobieranie jest tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Wszystko jednak działa i z tego, co czytamy po dziwnych tłumaczeniach, jest to prawdopodobnie projekt brazylijski. Jest w fazie beta i ma być rozwijany. Obecnie jest to raczej ciekawostka, co do której warto podchodzić ze sporą ostrożnością.