w

Groźny błąd w CSGO powoduje, że gracze dostają $1000 po śmierci w trybie obrońcy

Deweloperzy dodali do gry aktualizację i oczywiście musieli coś popsuć. Tym razem gracze dostają $1000 za nic.


Użytkownicy Counter-Strike’a: Global Offensive są już przyzwyczajeni, że gdy deweloperzy wprowadzają do gry jakieś zmiany, to zwykle wcześniej czy później będą one sprawiać problemy. Nie inaczej jest z usunięciem botów i dodatkowym $1000 dla graczy zmuszonym grać w osłabionym składzie.

Na temat słuszności tej zmiany zdania są podzielone, jednak niewątpliwie błędem jest fakt, że w trybie obrońcy gracze dostają dodatkową gotówkę już gdy zostaną zlikwidowani.

$1000 za każdą śmierć?

Błąd ma miejsce w plikach konfiguracyjnych gry, gdyż Valve nazwał polecenie bonusowe “cash_team_loser_bonus_shorthanded”. W późniejszej aktualizacji deweloperzy postanowili wprowadzić niewielką zmianę i wycięli z nazwy słowo “loser”. Okazuje się, że zapomniano o zastosowaniu poprawki w trybie obrońcy, w związku z czym pojawił się ten problem.

Gracze otrzymują teraz $1000 za każdą rundę, w której zginą boty. Teraz jest świetny moment, aby wykonać misje dotyczące trybu obrońcy, gdyż ten bonus może naprawdę ułatwić rozgrywkę. Deweloperzy póki co nie naprawili błędu, jednak jest on dość znaczący, zatem możliwe, że łatka nadejdzie w ciągu najbliższych kilku dni.