w

Gracz CSGO sprawdził, ile procent osób dostaje bany w Overwatchu. Ilu cheaterów ma Prime?

Gracz sprawdził skuteczność overwatchów w CS:GO. Jaki jest wynik jego badania?


Overwatch w Counter-Strike’u: Global Offensive jest formą sprawdzania uczciwości, poprzez przekazywanie materiałów dowodowych (dema) doświadczonym graczom.

Ci decydują, czy dana osoba korzysta ze wspomagaczy, czy zwyczajnie gra dobrze i z tego powodu została określona przez społeczność jako oszust. Jak bardzo skuteczna jest metoda pozbywania się cheaterów z gry?

Skuteczność overwatcha w CS:GO

Gracz, używający na Reddcie nazwy ThirtyTwoCigarettes, sprawdził, jak wielu graczy jest banowanych w ciągu 7 dniu po przekierowaniu do badania overwatch. Okazuje się, że tylko 31,25% podejrzanych otrzymuje zakaz w tym okresie.

Jeśli jednak mowa o samym „profilu” cheaterów, to 6,25% z nich posiada customowy adres URL, natomiast aż 75% posiada konto Prime. Oczywiście liczby te są przybliżone i mniej dokładne, jednak można przypuszczać, że dotyczącą całej grupy cheaterów.

Najwięcej cheaterów można znaleźć na rangach MG2 (12.25%), natomiast ich ulubioną mapą jest Mirage i oczywiście Dust 2.

Powyższe informacje dotyczące haxów w CS:GO są całkiem interesujące. Pokazują, że najwięcej nieuczciwych graczy może znajdować się właśnie na średnich, a nie – jak powszechnie zakładają ludzie – najniższych rangach. W przeszłości publikowaliśmy badanie innego użytkownika, które zawierało nieco więcej szczegółowych informacji. Można o nim przeczytać w tym artykule.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike