w

Gracze CSGO grali w swoją wersję Among Us już w 2014 roku. Jak to wyglądało?

W tryb, który bardzo przypomina obecne Among Us można było grać już 6 lat temu, wówczas za sprawą “Trouble in Terrorist Town”.


Among Us choć samo w sobie jest bardzo innowacyjne, ma unikalną grafikę i funkcje, to pierwsze wersje podobnych sposobów na zabawę powstawały już lata temu. Najlepszym przykładem jest tu bazujący na CS:GO mod do  Garry’s Mod.

Podobnie, jak w Among Us, tutaj też są dwie strony, zdrajcy i niewinni. Zdrajcy oczywiście likwidują niewinnych. Jak to działało?

Dzisiaj to już tylko stara ciekawostka

Oczywiście tryb nie jest już często grany i raczej stanowi archaizm, który po prostu przypomniał się społeczności, wspominającej rok 2014. W skrócie, zadaniem zdrajców było ciche likwidowanie niewinnych. Osoby, które próbowały odgadnąć zdrajców mogły ich zabijać, natomiast niecelne trafienie kończyło się także własną śmiercią.

W grze było wiele różnych urozmaiceń w postaci przedmiotów, które miały uwiarygodnić niewinność zdrajców. Przykładowo Holstered sprawiał, że postać nie trzymała żadnej broni. Gdy liczba graczy przekraczała ośmiu, do trybu dołączał też detektyw, mający skaner DNA i mogący w łatwiejszy sposób identyfikować zdrajców.

Brzmi znajomo? I tak i nie. Wiele pomysłów jest tutaj wspólnych, jak podział na dwie grupy, z czego jedna, o wiele mniejsza likwiduje tę większą. Potem wszystko już się rozmywa. Podział na rundy, skille, różne taktyki i sposoby na wygraną.

Dalej wiele osób miło wspomina tamte czasy, w których kreowały się pierwsze wizje tego, jak mogłaby wyglądać cała gra poświęcona tylko i wyłącznie zdrajcom i niewinnym.