w

Gracze CSGO mają dość obaw przed VAC banem i proszą o umożliwienie im gry w nocy

Gracze proszą, by Valve wprowadziło jedną z funkcji, która ułatwia grę w nocy.


VAC bana w tym momencie można dostać dosłownie za wszystko. Nawet jeżeli będzie on nałożony nieprawidłowo, to dalej oznacza to stratę kilku dni na wyjaśnienia i masy nerwów. W końcu każdy gracz dobrze wie, że każda, nawet najmniejsza zmiana w plikach CS:GO może doprowadzić do zablokowania konta. Z tego względu społeczność prosi, by Valve prowadziło jedną z funkcji, która poprawi komfort grania.

Chodzi tutaj konkretnie o nocne rozgrywki, które często kończą się kompletnym oślepieniem za sprawą flashów. Nie jest to coś, co wypala oczy i trwale uszkadza wzrok, ale nie można tego zaliczyć do komfortowych rzeczy.

Flash z trybem nocnym?

Od wielu lat gracze CS:GO zmieniają sobie wartości w plikach, by flash nie oślepiał tak bardzo. Nie chodzi tutaj o oszukiwanie gry, a o zmianę efektu błysku na taki, który nie będzie tak bardzo drażnił oczu. Jak to wygląda?

Ekran robi się po prostu czarny. Dzięki temu nie zyskuje się żadnej przewagi. Gracze teraz proszą, by w związku z wątpliwymi banami VAC, Valve zwyczajnie wprowadziło to jako funkcję. Nie będzie to zbyt trudne i czasochłonne. Tak naprawdę wymaga jedynie dobrej woli.

Nie wiadomo, czy Valve przystanie na tę propozycję i czy wykona w ogóle jakikolwiek ruch w tym kierunku. Deweloperzy przyzwyczaili się już, że gracze poradzą sobie sami i nie trzeba zbytnio ingerować w CS:GO. Przy ostatnich zawieszeniach społeczność jest po prostu wystraszona możliwych konsekwencji.