w

Hakerzy włamali się na popularną stronę do handlowania skinami CSGO. Skradziono 7.2 miliona

Jedna z najpopularniejszych stron do handlowania skinami z CS:GO została zhakowana.


Hakerzy zajęli się jedną z najpopularniejszych na świecie stron do handlowania skinami i ogólnie przedmiotami kosmetycznymi z CS:GO. Była to jedna z najbardziej zaufanych platform, więc straty są ogromne. W sumie platforma i gracze stracili przedmioty o wartości 1.6mln dolarów, czyli około 7.2 milionów złotych.

Polacy również trzymali tam skiny, choć póki co nie wiadomo o tym zbyt wiele. Strona została tymczasowo wyłączona i nie wiadomo, ile potrwa ta przerwa techniczna i czy będzie w stanie odzyskać przedmioty.

Wielka kradzież

W związku z różnymi kwestiami nie możemy do końca podać nazwy strony, natomiast zaczyna się na “cs”, a potem składa się ze słowa “pieniądze” po angielsku. Wszyscy raczej wyłapią, o co chodzi.

Kradzież na ogromną skalę, więc i konsekwencje będą bardzo mocne. Póki co namierzono około 30 kont, które mogą być z tym powiązane, cały atak jest opisywany jako jeden z większych w historii.

Póki co nie wiadomo, jak to się finalnie skończy i czym. Oficjalnie wiadomo o tym stosunkowo niewiele, bo informacje przekazują sobie sami gracze.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike