w

Ile średnio trwają rundy na poszczególnych rangach w CSGO? Można się zdziwić

Czas trwania rundy zależy od wielu czynników. Czy poszczególne rangi, rozgrywają je szybciej lub wolniej?


GG Predict postanowił sprawdzić średni czas rozgrywania rund na poszczególnych rangach w Counter-Strike’u: Global Offensive. Oczywiście czas trwania danej rundy jest zależny od wielu czynników, jak chociażby od tego, co planuje jedna i druga drużyna. Czasami gracze decydują się na powolną rozgrywkę, a czasami chcą zakończyć sprawę w jak najszybszym czasie.

Czy jednak rangi, na których rozgrywany jest mecz, mogą wpływać na długość trwania rundy?

Interesujące statystyki dot. trwania poszczególnych rund w CSGO

Na poniższym wykresie można zauważyć, że średnio rundy trwają zdecydowanie dłużej na serwerach Faceita. Zarówno tam, jak i na matchmakingach najniższe rangi rozgrywają rundy szybciej, niż te uśrednione. Najwyższe jednak potrafią rozegrać jedną rundę najszybciej ze wszystkich i jest to zjawisko, które da się wytłumaczyć faktem, że najlepsi gracze zwykle najbardziej wiedzą, co robią.

Zazwyczaj najlepsi jeszcze przed rozpoczęciem rundy zakładają swój cel i do niego zmierzają, zachowując przy tym pewność siebie. Nieco inaczej wygląda to na średnich rangach, gdzie nierzadko plan jest zmieniany po kilka razy w czasie trwania rozgrywki.

Rundy, a co za tym idzie mecze Global Elite trwają najkrócej i ostateczny wynik jest notowany zdecydowanie szybciej, niż na wszystkich innych poziomach rozgrywki. To bardzo interesujące zjawisko, o którym warto wiedzieć.