w ,

Izak pokazał swoje zarobki na Twitch, komentując jednocześnie dzisiejszy wyciek danych

Izak był jedną z pierwszych osób, które skomentowały dzisiejszy wyciek. Jednocześnie streamer pokazał swoje zarobki.


Nikt nie mógł się spodziewać, że wyciekną zarobki najpopularniejszych streamerów Twitcha. Oprócz tego hakerzy dostali się także do kodu źródłowego serwisu oraz haseł streamerów i użytkowników – te są na ten moment zaszyfrowane.

Ujawnione zarobki wydawały się wielu osobom zbyt wysokie i rzeczywiście, pierwsza wersja listy była bardzo zawyżona, natomiast druga to prawdopodobnie kwoty przed jakimkolwiek podziałem pomiędzy TTV, a streamerem.

Izak pokazuje swoje zarobki od 2019 roku

Warto pamiętać, że chodzi tutaj o zarobki przed podatkami etc. Są to kwoty zawierające przychód z reklam, subskrypcji, bitsów, płatnych umów partnerskich z Twitchem, czy wynagrodzeń z turniejów pokroju Twitch Rivals.

Jedną z osób, która nie miała problemu z pokazaniem swoich zarobków był Izak. W przecieku kwota, jaką zarobił to 660 630,56zł, w dolarach było to 165 766. Chodzi tutaj konkretnie o okres od września 2019 do teraz.

Streamer włączył swój panel i ustawił właśnie taki zakres. Finalnie wyszło, że zarobił 128 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu po obecnym kursie jest to około 506 tysięcy złotych. Kwota jest więc inna.

Klip: https://www.twitch.tv/izakooo

Izak wspomina, że być może jest to całość, jeszcze przed podziałem (przykładowo 70/30), wtedy mniej więcej by się to zgadzało.

(…) być może to jest jakaś taka kwota przed wszystkimi nie wiem, obcięciami Twitcha, ciężko powiedzieć (…)

Przeciek dalej jest pod znakiem zapytania, wiadomo, że te kwoty nie są w 100% dokładne, ale można się nimi w pewnym stopniu sugerować. Informacje z pierwszej wersji listy, gdzie polscy streamerzy mieli po 5 milionów złotych można uznać za nieprawdziwe.

Oczywiście do tych zarobków należy doliczyć również “deale”, umowy poza TTV, czy chociażby donacje.