w

Jak bardzo ostatnia aktualizacja CSGO zmieniła granaty? Teraz działają znacznie lepiej

Deweloperzy Valve dodali do Counter-Strike’a rewolucyjną aktualizację do granatów. Teraz działają one o wiele logiczniej.


W ostatnim czasie do Counter-Strike’a: Global Offensive dodano aktualizację ingerującą w granaty. Wszystkie zmiany można uznać za raczej pozytywne, ponieważ od teraz granaty działają o wiele lepiej i bardziej logicznie.

Cała łatka najbardziej pozytywnie odbiła się na granatach zaczepnych, ponieważ teraz będziemy mogli mieć większą pewność, że wybuch nie zostanie zablokowany przez niewidzialną teksturę.

Co dokładnie zmieniło się w granatach i w jaki sposób możemy to odczuć?

Przede wszystkim pole rażenia granatów, które rzucamy nie jest od teraz blokowane przez tekstury. Wcześniej wiele razy miała miejsce sytuacja, w której nade wybuchał dosłownie kilka centymetrów od nas, ale nie otrzymywaliśmy żadnych obraz, gdyż ochroniła nas niewidzialna tekstura. Doskonale udowadnia to poniższy materiał:

YouTuber o nicku „3kliksphilip”, będący jednocześnie twórcą powyższego klipu, w bardzo prosty sposób wyjaśnił również jak cała zmiana prezentuje się od strony technicznej:

Zmianie uległy również obrażenia jakie zadaje granat w stosunku do zajmowanej pozycji gracza. Zwykle zadaje on zdecydowanie większe obrażenia, niż poprzednio.

Aktualizacja w swoich zmianach nie pominęła również granatów błyskowych, które nierzadko były blokowane przez zakładników. Problem ten wyeliminowano w pierwszej kolejności, dzięki czemu teraz możemy być pewni, że przeciwnicy nie schowali się przed naszym flashem za hostem.

Wszystkie te zmiany są zdecydowanie na plus i społeczność Counter-Strike’a może być z nich zadowolona. Od tego momentu granaty wreszcie działają tak, jak należy.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike