w

Jak bardzo skiny w CSGO wprowadzają graczy w błąd względem hitboxów? Można się zdziwić

Jednym z powodów, dla którego gracze byli przeciwni skinom agentów były właśnie hitboxy.


Skiny w CS:GO wywołują wiele kontrowersji od momentu ich ujawnienia. Duża część społeczności była im przeciwna, głównie ze względu na kwestie związane z widocznością. Niektóre skórki na określonych mapach zwyczajnie dawały przewagę.

Do tego dochodzą jeszcze hitboxy. Mimo upływu czasu, niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak bardzo skórki wpływają na ewentualne trafienie przeciwnika.

Skiny, a ich hitboxy

Wystarczy przywołać tutaj prosty przykład. To jeden ze skinów, jaki można założyć:

Jego obrys wygląda następująco:

Zasada jest prosta, widzicie postać, więc strzelacie i to bez zastanawiania się, gdzie akurat sięga hitbox. To dlatego jest to tak kontrowersyjne. Zielonym kolorem zaznaczono, gdzie znajduje się hitbox.

Prowadzi to do wielu sytuacji, w których przeciwnik w teorii “wystaje” zza przeszkody, natomiast strzelając w niego, nie da się zadać mu obrażeń.

Wszystko przez to, że to akurat jeden z elementów kosmetycznych, torba, plecak, pojemnik na amunicję – w CS:GO jest tego sporo i rzeczywiście może to wpływać na integralność rozgrywki.

Czy Valve cokolwiek z tym zrobi? Raczej nie, chociaż w przeszłości zmieniano już zasadę działania hitboxów.

Kiedyś były to kwadraty, teraz to bardziej “parówki”. Być może za jakiś czas deweloperzy ponownie pochylą się nad tą kwestią.