w

Jak pozbycie się botów w CSGO ma utrudnić życie osobom sprzedającym konta?

Gracze wierzą, że znaleźli prawdziwy powód, dla którego w ostatniej aktualizacji usunięto boty.


Ostatnia aktualizacja w CS:GO podzieliła społeczność, która nie do końca rozumie decyzję Valve o tym, by usunąć boty w trybie turniejowym lub skrzydłowym. Okazuje się, że może to mieć ukryty cel, jakim jest utrudnienie życia osobom levelującym konta.

Nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez Valve, natomiast teoria graczy ma solidne podstawy i wydaje się mieć wiele sensu. Być może faktycznie zmiana ta została wprowadzona właśnie na chęć ograniczenia procederu sprzedaży kont.

Jak usunięcie botów miałoby wpłynąć na levelowanie przez boty?

Użytkownik Reddita o nicku “spareamint” przekonuje, że Valve być może poprzez usunięcie botów spowalnia automatyczne levelowanie kont.

(…) niektórzy sprzedawcy kont tworzyli mecze 5vs5 i farmili poprzez automatyczne wychodzenie jednej z drużyn przed końcem 1 rundy, by dołączyć na następną. Po tej zmianie, runda nie skończy się tak szybko, jak wcześniej. Jeden bot stojący na respie sprawia, że drużyna wygrywająca będzie musiała zlikwidować tego bota przed końcem rundy, a to przekłada się na znaczne zwiększenie czasu potrzebnego do farmienia.

Czy rzeczywiście o to chodziło? Wydaje się, że jest to możliwe, natomiast jak wspominaliśmy, nie zostało to w żaden sposób potwierdzone i musi póki co funkcjonować jedynie jako teoria.

Widząc odzew społeczności Valve być może będzie wprowadzać w tym temacie jakieś dodatkowe zmiany. Póki co wygląda to po prostu na coś w rodzaju testu.