Reklama

Jak setki graczy CSGO dostało bana za sprawą poradnika polskiego Youtubera z pewnym „trickiem”

Counter Strike

Reklama

Dlaczego czasem nie warto korzystać z „tricków” polepszających cokolwiek w CS:GO? Przekonało się o tym kilka kilkaset osób, które zostały zbanowane w rozgrywkach Faceit na rok.

Reklama


Youtuberzy często nagrywają różne materiały z ciekawostkami, czy trickami do przeróżnych gier. Jeden z takich filmów umieścił Mefju23, który później musiał przepraszać. Wszystko przez to, że za sprawą jego poradnika bany dostała cała masa graczy.

Roczne zawieszenia dotyczą platformy Faceit, na której „trick” z polepszeniem dźwięku został zakwalifikowany jako cheat i skutkuje 12-miesięcznym odpoczynkiem od rozgrywek. Bany rozdawane są jako permanentne, natomiast po tym okresie można się ubiegać o odbanowanie.

Mefju23

Bany za edycję Soundmixers.txt ?

Jak pisze Mefju23 w swoim poście z wyjaśnieniami, w tym momencie ponad 400 osób figuruje jako zbanowanych za „cheating – game exploit„. Za co jednak te zawieszenia? Chodzi tutaj o samodzielne edytowanie pliku „Soundmixers.txt”, którego odpowiedni zmiana polepszała dźwięki w grze i pozwalała na lepsze orientowanie się w tym, gdzie znajdują się przeciwnicy.

Reklama

Faceit nie miał żadnych wątpliwości i zakwalifikował to jako oszustwo. Warto jednak wspomnieć, że polski Youtuber nie był jedynym, który nagrał o tym materiał. Faktycznie jednak sam przyznaje, że z jego filmu prawdopodobnie (bo nie może w żaden sposób tego oszacować) zbanowano około 100 osób.

„Osobiście mogę jedynie przeprosić, że przez mój film wielu z Was otrzymało/otrzyma tego bana. Fakt, że ostrzegałem, że jest ryzyko podczas używania tego, sam nie grałem na tym żadnego Faceita, ale to nie umniejsza mojej winy. Niestety jedyne co mogę zrobić to powiedzieć „Przepraszam”. – Mefju23

Twórca zaznaczał, że każdy robi to na własną odpowiedzialność, więc teoretycznie trudno mu cokolwiek zarzucić. Każdy miał świadomość, że finalnie jest to exploit, co widać nawet po poście z przeprosinami. Na wstępie pojawia się informacja o tym, by nie używać właśnie exploitu.

Mefju próbuje tłumaczyć, że było to równoznacznie z ustawieniami dźwięku w grze na „maxa”, przez co gracze słyszeliby kroki tak samo głośno, jak po edycji pliku.

Mimo wszystko jest to dobry przykład tego, by jednak uważać na tego typu filmy i treści. Edytowanie jakichkolwiek plików, nawet tych potencjalnie bezpiecznych może zakończyć się zawieszeniem tak samo w ligach, turniejach, czy samym CS:GO.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Nie przegap najważniejszych wiadomości i śledź nas na X.

Czytaj więcej
Reklama
Reklama