w

Jak Valve pocisnęło graczy CSGO, którzy od wczoraj mają problemy z crashami gry?

Od ostatniej aktualizacji pojawiło się wiele sygnałów o tym, że niektóre funkcje w CS:GO przestały działać, a gra crashuje.


Counter Strike Global Offensive otrzymuje ostatnio sporo małych aktualizacji, wprowadzających delikatne poprawki, lub drobne zmiany w kodzie. Wiele osób sądziło, że te patche nijak nie poprawiają gry i są zwyczajnie niepotrzebne.

Większa krytyka w stronę Valve pojawiła się wczoraj, gdy nowa aktualizacja zaczęła powodować u wielu osób problemy z crashowaniem gry. Co było przyczyną?

Jak Valve pocisnęło ludzi, którym crashowało CS:GO

Crashe to nic przyjemnego, dlatego nie dziwi fakt, że gracze po prostu się zirytowali. Na te wszystkie narzekania postanowił odpowiedzieć jeden z deweloperów.

Rozwiązaniem zagadki z przyczyną wyłączania się gry są… Cheaty. Okazuje się, że nowa aktualizacja zmieniła coś w dostępie programów trzecich do CS:GO, w efekcie czego osoby używające nielegalnego oprogramowania są wyrzucane z meczów, a sama gra im crashuje.

Trzeba a jednak napisać również, że Valve wie o crashach także u osób, które nie korzystają z cheatów. Póki co jednak nie wiadomo, kiedy zostanie to naprawione. Większość problemów ma rodzić dodatkowe oprogramowanie, które nie współgra w CSem.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że tryb zaufany potrafi błędnie identyfikować różnego rodzaju programy, w efekcie czego na graczy nakładane są nawet VAC bany. Możliwe, że same crashe mają coś wspólnego z tym tematem.