w

Jak wygląda praca zawodników CS:GO za kulisami? Rozpisują swoje taktyki na tablicach

Praca graczy CS:GO nie polega wyłącznie na samej rozgrywce.


Bycie profesjonalnym zawodnikiem Counter-Strike’a: Global Offensive dla wielu fanów owej strzelanki wydaje się być sielanką. Treningi, gra, wreszcie same emocje na turniejach – to wszystko wydaje się być bardzo kuszące.

Mimo to realia są nieco inne, a spędzaniu wielu godzin przed komputerem nie zawsze tak przyjemne. Dodatkowo praca esportowca nie polega wyłącznie na samej grze, ale również nauce taktyk, ich tworzeniu, a także dogłębnej analizie.

Profesjonaliści przedyskutowują taktyki na… zwykłych tablicach

W mediach społecznościowych możemy odnaleźć fotografię MagiskBoya, czyli jednego z czołowych zawodników na świecie spod bandery Astralis, który stoi na tle białej tablicy. Jak możemy się domyśleć, służy ona do przedyskutowywania taktyk, a także ich skrupulatnej analizy.

Na tablicach widnieją rysunki poszczególnych map w Counter-Strike’u, a na niej są napisy, które sugerują, co mają robić poszczególne elementy formacji na dane rundy.

Jak widać praca zawodnika esportowego nie polega wyłącznie na samej rozgrywce i treningach. Zawodnicy muszą planować i uczyć się taktyk niczym uczniowie w normalnej szkole.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike