w

Jakie tajemnice kryje przed graczami CSGO? Ciekawostki z produkcji Valve, które mogą zaskoczyć

CSGO kryje przed graczami wiele zabawnych tajemnic.


Counter-Strike: Global Offensive na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo prostą i przejrzystą grą. Mimo to tytuł posiada kilka zabawnych fun-faktów, o których mogą nie wiedzieć nawet doświadczeni gracze. Niektórzy znają ich większą część, inni mniejszą, ale prawdopodobnie mało kto zna wszystkie.

Fun-fakty o Counter-Strike’u

1. Nie można zobaczyć własnego cienia

Część graczy mogło zwrócić na to uwagę, natomiast inna część nigdy o tym nie pomyślała, choć wydaje się to dla nich wiadome. W Counter-Strike’u możemy zobaczyć cienie wszystkich, tylko nie własnej postaci.

2. CS:GO było początkowo portem dla CS:Source na konsole

Mało kto wie, że Counter-Strike: Global Offensive powstał w ramach pewnych wypadków. W początkowym założeniu nie miał być kolejnym wydaniem popularnego FPS-a od Valve, a po prostu wersją Source na konsole.

3. Kiedyś nie było skinów i trybu turniejowego

Po premierze, CS:GO nie posiadało skórek do broni, ani trybu turniejowego. O ile kwestia skinów jest dość zrozumiała, tak w brak matchmakingów bardzo trudno uwierzyć.

4. Jeśli zbindujemy sobie tutorial pod odpowiedni klawisz, to będziemy mogli dojrzeć bombę spod pokrywy dymu

Myk ten jest zapewne znany bardziej doświadczonym graczom, jednak część użytkowników nadal o nim nie wie. Jeśli pozostawimy włączony tutorial lub zwyczajnie ustawimy go pod bindem, będziemy mogli widzieć gdzie leży bomba, która została pokryta smokiem. Poniżej wzór na bind, który może nam w tym pomóc:

bind “klawisz” “toggle gameinstructor_enable”

5. Ignorowanie czatu w przypadku spamu rywali lub kolegów z drużyny

Nawet czat został przejęty przez falę głupot? Wystarczy skorzystać z komendy ignoremsg, którą należy wpisać w konsolę lub własny config. Dzięki niej nie będziemy otrzymywać żadnych wiadomości na czacie. Aby je włączyć wystarczy powtórzyć komendę.

6. Ktoś spamuje komunikatami radiowymi? Na to również jest lekarstwo

Ta komenda działa podobnie, jak ignoremsg, jednak służy do blokowania wiadomości radiowych. Aby przestać wysłuchiwać spam przez radio należy wpisać komendę ignorerad. Aby ją wyłączyć wystarczy wpisać ją ponownie.

7. Radio na Trainie gra muzykę znaną z Team Fortress 2?

Powszechnie wiadomo, że zarówno Counter-Strike, jak i Team Fortress są wytworami Valve. W związku z tym deweloperzy postanowili zostawić pewne nawiązanie do TF2 w CSGO, poprzez odtwarzanie w radiu muzyki z tej gry: