w

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych snajperów z CSGO odchodzi z profesjonalnej sceny

Legenda CS:GO oficjalnie kończy swoją karierę e-sportowego gracza po Majorze w Paryżu.


Kenny Schrub znany pod pseudonimem kennyS opuszcza CS:Go jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych graczy AWP z 11 trofeami LAN i medalem zwycięzcy Majora – największego turnieju CS:GO.

Snajper z Francji wyszedł na scenę, aby poinformować, że po 10 latach na e-sportowej scenie Counter Strike’a Source i Global Offensive kończy swoją karierę. Jego występy w pierwszych latach CS:GO przyniosły mu uznanie na całym świecie dzięki jego hiper-agresywnemu stylowi i błyskawicznym reakcjom.

KennyS schodzi ze sceny CS:GO

KennyS zaczął zdobywać popularność za czasów VeryGames – kiedy francuska organizacja podjęła decyzję o przejściu na CS:GO z CS:S. Gracz dzielił  scenę z legendami jak Cédric „RpK” Guipouy i Nathan „NBK-” Schmittem, kiedy team pozostawał jeszcze w tyle za Ninjas in Pyjamas.

Ostatecznie dołączył do LDLC, a później do Titan i to właśnie w tej organizacji kennyS osiągnął szczyt swojej kariery pod względem indywidualnych osiągnięć. Popchnął swoją drużynę do zwycięstw na ESWC France i DreamHack Stockholm CS:GO Invitational w 2014 roku w turniejach pełnych niesamowitych zagrań z AWP.

Snajper przeniósł się do Envy w 2015 roku i to właśnie z północnoamerykańską organizacją kennyS był w stanie zdobyć trofeum Majora podczas DreamHack Open Cluj-Napoca 2015, zdobywając nagrodę MVP tego wydarzenia. To był ostatni raz, kiedy Francuz pojawił się w pierwszej czwórce wydarzenia sponsorowanego przez Valve.

Video

Jego ostatni znaczący występ w tier-one miał miejsce w 2017 roku, kiedy G2 zebrało francuski „superteam” wokół strzelca wraz z NBK-, Richardem „shoxem” Papillon, Alexandre „bodyy” Pianaro i apEX. Spędził z organizacją cztery lata i wygrał dwa turnieje podczas finałów ESL Pro League Season 5 i DreamHack Masters Malmö 2017, ale nie był w stanie osiągnąć wyżyn, których wcześniej doświadczył z Envy.

KennyS pozostał w G2 nawet po przejściu na mieszany europejski skład w 2019 roku, ale jego ostateczny upadek w ciągu następnych kilku lat spowodował przesunięcie go na ławkę w 2021 roku. Potem nastąpił krótki pobyt w Falcons, ale został on nagle zakończony po tym, jak drużyna nie zakwalifikowała się do BLAST Paris Major.

Video

Zawodnik w wieku 28 lat ogłosił, że kończy swoją e-sportową karierę z 11 zwycięstwami na turniejach LAN, 10 nagrodami MVP i trofeum Majora na swoim koncie. KennyS był kluczowym elementem sukcesu Counter Strike’a i zainspirował wielu graczy do spróbowania swoich sił z ikonicznym AWP.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike