w

Jeden z nowych skinów w CSGO bazuje na prawdziwym bohaterze. Valve w ten sposób uczciło pamięć o nim

Okazuje się, że Valve prawdopodobnie po raz pierwszy, ale być może nie ostatni uczciło pamięć realnej osoby za sprawą jego specjalnego “skina”.


Większość graczy zapewne nigdy się nie dowie, że w nowej operacji oprócz różnego rodzaju zabawnych easter eggów znajduje się także jak najbardziej poważna ciekawostka dotycząca podpułkownika Francuskiej Żandarmerii Narodowej.

Jego historia jest bardzo ciekawa, ale i smutna. Został on zamordowany . Zamienił się za przetrzymywanego przez terrorystę zakładnika. Doczekał się wielu słów uznania, również ze strony prezydenta Francji.

Valve w ten sposób uczciło pamięć o nim

Choć wszystko to działo się w 2018 roku, to Valve najwyraźniej nadal o tym z jakiegoś powodu pamięta. W nowej operacji znalazła się bowiem postać przypominająca wyglądem i historią podpułkownika.

Użytkownik Reddita o nicku “GalvenMin” naświetlił nieco bardziej sprawę:

Człowiek, na którego cześć został zaprojektowany ten agent, nazywał się Arnaud Beltrame i był oficerem francuskiej żandarmerii. W marcu 2018 roku, podczas ataku terrorystycznego w supermarkecie w południowej Francji, Beltrame nalegał na zamianę miejsca z ostatnim zakładnikiem. Terrorysta zabił już dwie osoby. 3 godziny później, gdy Beltrame ustawił swój telefon na stole z otwartą linią, aby jego koledzy mogli monitorować, co się dzieje, walczył z terrorystą i wezwał wsparcie.

Został postrzelony trzykrotnie i zmarł z powodu rany kłutej w gardło. Miał 44 lata i został pośmiertnie odznaczony.

Trudno powiedzieć dlaczego zdecydowano się na taki ruch, natomiast na pewno warto to odnotować. W społeczności CS:GO pojawiło się wiele pozytywnych słów o nagłaśnianiu takich historii, więc prawdopodobnie Valve nie poprzestanie na tym jednym “agencie”