w

Konta CSGO, które trafią na eBay, grają na ustawionych meczach rankingowych

W sieci handel kontami CS:GO kwitnie. Na większej części z nich ranga jest wbijana na ustawionych meczach.


Wśród społeczności Counter-Strike’a: Global Offensive znany jest proceder handlu kontami. Oczywiście jeśli mowa o profilach normalnych graczy, którzy zwyczajnie zdecydowali się zrezygnować z rozgrywki i sprzedać swój wirtualny dorobek – jest to dość zrozumiałe i w miarę uczciwe.

Mimo to takich kont na sprzedaż jest naprawdę niewiele, a za to da się znaleźć całe mnóstwo tych, na których ranga jest wbijana przez boty w ustawionych spotkaniach.

Takie konta są tworzone masowo i szkodzą społeczności CS:GO

Zwykle na kontach, które wcześniej czy później trafią na eBay, grają boty. Handlarze mają pewne sposoby na ustawianie meczów i ustawiają je tak, by na poszczególnych kontach wbić określoną rangę. Bardzo często są to rangi Global Elite, które następnie chętnie kupią nieco słabsi gracze chcący spróbować swoich sił na wyższym poziomie. Nierzadko mowa o Silverach I, które nabywają tzw. smurfy używające tych profili chociażby do rozgrzewki.

W niemal każdym przypadku takie incydenty niszczą rozgrywkę w CS:GO, gdyż wśród słabszych graczy pojawiają się ci nad wyraz silniejsi. Bardziej umiejętni użytkownicy są zmuszeni grać w słabym składzie z osobami, które nabyły swoje konto na eBayu.

Cały proceder powinien zostać w jakiś sposób ukrócony przez Valve, gdyż prawdziwe konta, na których grają boty, to dość niepokojące zjawisko. Gabe Newell z pewnością są świadomi problemu, jednak zapewne nie podjęli się jeszcze próby jego rozwiązania.