w

Przeglądarka serwerów CSGO została zapełniona scamowymi serwerami przez znaną markę

Przeglądarka serwerów CS:GO zapełniła się serwerami Scope.GG. Każdy z nich został wypełniony botami.


Scope.GG jest znaną marką na scenie sportów elektronicznych w Counter-Strike’u: Global Offensive ze względu na swoje interesujące analizy turniejów. Teraz popularna witryna zajmująca się statystykami postanowiła utworzyć własną sieć serwerów CS:GO, które dosłownie zalały przeglądarkę.

Co ciekawe, każdy z nich jest pełen, lecz nie wynika to z uznania wśród graczy. Właściciele postanowili zapełnić swoje mapy kontami botów.

Społeczność CS:GO uważa, że taka zagrywka jest nieuczciwa

Gracze poszukujący serwerów w przeglądarce zwracają uwagę przede wszystkim na ilość graczy. Każdy chce bawić się w większej społeczności, a przynajmniej nie spędzać swojego czasu na rozgrywkę w pojedynkę. Serwery Scope.GG nieco przekłamują użytkowników, gdyż na pierwszy rzut oka wygląda, że są one pełne. W rzeczywistości to konta botów, natomiast liczba prawdziwych użytkowników oscyluje wokół 0-2.

Póki co właściciele sieci nie odnieśli się do sprawy, natomiast reakcja społeczności wskazuje jasno – twórcy powinni skończyć z tak nieuczciwymi praktykami.

Gracze pamiętają również sytuacje z 2009 roku, kiedy przeglądarka CS-a 1.6 została wypełniona zainfekowanymi serwerami. Ówcześnie Valve zupełnie się tym nie przejmowało, nie podjęło żadnych kroków w stronę wyklarowania całej sytuacji i zapewnienia swojej społeczności bezpieczeństwa.