w

Kto ma najdroższy ekwipunek w całym CSGO? Konto Arabskiego Księcia warte kilka milionów dolarów

To zdecydowanie jedna z największych zagadek w świecie CS:GO.


Skiny pełnią niesamowicie ważną rolę w całym CS:GO. Gracze uwielbiają nimi handlować, czy kupować tak po prostu dla samej satysfakcji. Każdy chociaż raz zastanawiał się, kto jest właścicielem najdroższego na świecie ekwipunku.

Okazuje się, że może to być tajemnicze konto “HFB”, które według wyliczeń społeczności posiada 30% najrzadszych skinów w całej grze. Oznacza to tyle, że w jego ekwipunku nie znajdują się tysiące, czy setki tysięcy dolarów, a miliony.

Najdroższe konto w CS:GO?

Konto HFB było przez długi czas ukrywane w tajemnicy. Oznacza to tyle, że nikt nie był w stanie się do niego dobrać. Nie było widać całego ekwipunku, natomiast ludzie bardzo mocno spekulowali, widząc różne transakcje i pytając największych streamerów. Sprawa nabrała tempa pod koniec 2020 roku, gdy profil HFB został przełączony na publiczny.

Zaczęło się więc liczenie. Szybko okazało się, że na koncie jest naprawdę wiele bardzo wartościowych przedmiotów. Jak wylicza popularny youtuber TDM_Heyzeus, wszystkie 15 skórek Dragon Lore były warte około 750 tysięcy dolarów. W ekwipunku było około 600 skinów. Większość z nich to prawdziwe perełki, kupowane od razu po kilka sztuk. Co ciekawe, niektórych przedmiotów nawet nie da się wycenić, głównie dlatego, że HFB jest ich jedynym posiadaczem.

TDM_Heyzeus
TDM_Heyzeus
TDM_Heyzeus
TDM_Heyzeus
TDM_Heyzeus
TDM_Heyzeus

Jaka jest więc finalna kwota wszystkich tych skinów? Według youtubera ma to być około 2 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu około 7 383 500 złotych. To prawdopodobnie najdroższe konto, jakie istnieje w CS:GO.

Warto jednak wspomnieć, że nadal 2 miliony wcale nie muszą być finalną kwotą. Część skinów może być po prostu ukrytych po innych kontach etc. Widać, że Książe chroni swoją prywatność i nigdy nie wypowiedział się na żadnym forum, w żadnym wywiadzie etc. Wszystkie informacje o nim pochodzą sprzed kilku lat i są bardzo mocno naderwane zębem czasu. Nieoficjalnie to konto należy do Arabskiego Księcia, natomiast są też teorie, że to własność grupy osób, która traktuje to jako zabezpieczenie swoich interesów.