w

Kuriozalny powód spadku FPS w CSGO. To dlatego gra działa lepiej na alternatywnym koncie

To, że CS:GO jest zaskakujące pod względem przeróżnych błędów, wiedzą wszyscy, ale mało kto spodziewał się, że spadki FPS mogą być zależne akurat od tej rzeczy.


Powodów spadków FPS jest w CS:GO całe mnóstwo. Oczywiście podstawowym problemem zazwyczaj jest sprzęt gracza. Czasami jednak możemy mieć komputer za kilkanaście tysięcy, a i tak Global Offensive będzie się zacinać.

Jeden z użytkowników Reddita o nicku “UtMedPacket” dziwił się, że na jego głównym koncie ma o wiele mniej FPS, niż na pobocznym. Szybko okazało się, że nie jest to tylko jego opinia.

Co jest powodem spadków FPS?

To jedna z rzeczy, o której nie wiecie, dopóki się nie zorientujecie. Tak naprawdę Wasze komputery mogą wycisnąć o wiele więcej FPS, ale po prostu coś je blokuje. To coś, to w tym przypadku lista znajomych.

Graczowi spadały FPS na jego głównym koncie z pokaźną liczbą znajomych. Doradzono mu więc, by ograniczył konta, jakie mam dodane do listy osób, które zna. Sposób ten… Zadziałał.

Jeżeli macie dużo znajomych, to warto przemyśleć może nie ich usunięcie, ale zrobienie drugiego konta testowego. Oczywiście nie będziecie tam mieli Prime’a, ale nawet nie o to chodzi. Wystarczy wejść na czystym koncie do CS:GO i zobaczyć liczbę FPS. Jeżeli będzie większa, to macie odpowiedź, gdzie się podziały FPS.

Warto tutaj wspomnieć, że jest to prawdopodobnie ogólny problem ze Steamem. Gracze komentują, że nawet mniejsza ilość skinów na koncie czy mniej pobranych map ma wpływ na klatki.