w

Najbardziej zbalansowana mapa w całym CSGO. Jedyna, gdzie faktycznie nawet PRO wygrywają 50%

Statystyki z trwającego PGL Major Antwerp potwierdzają, że jedna z map jest naprawdę niesamowicie dobrze zbalansowana. Jak wyglądają przy niej inne?


PGL Major Antwerp odpowiada na kilka pytań odnośnie ogólnego stanu zbalansowania map. Nie jest to nic, czego nie można by było się spodziewać, ale na pewno ciekawie jest zobaczyć jedną z lokacji, która ma dokładnie 50% winrate po obu stronach, tak samo po CT, jak i T.

Jest to jedyny taki przypadek w całym CS:GO. Nic dziwnego, że Valve trzyma tę mapę tak naprawdę od 2013 roku na tym najwyższym poziomie, we wszystkich najważniejszych rozgrywkach.

Balans map w CS:GO

Czy mapy są wystarczająco dobrze zbalansowane? Mogło być lepiej, ale na pewno nie ma co narzekać przy Mirage – jest to najbardziej zbalansowana mapa w całej grze. Największy rozstrzał jest przy Vertigo.

Reszta prezentuje się tak samo, czyli większość rund wygrywa strona CT i raczej trudno jest cokolwiek z tym zrobić. Szczególnie, że Valve tak naprawdę nawet nie próbuje i nie rozważa tego jako jakikolwiek problem.