w

Najgłośniejszy ban handlarza skinami w CSGO? Ban konta ze skórkami za miliony

To naprawdę ogromny cios dla chińskiego handlarza skinami CS:GO. Otrzymał społecznościowy zakaz od Valve.


Youtuber Counter-Strike’a: Global Offensive, TDM_Heyzeus, opublikował na swoim kanale film, w którym poinformował o banie dla chińskiego handlarza skinami – QKSS. Jego ekwipunek mógł być wart nawet 2 miliony dolarów, czyli około 8 milionów złotych. Jego profil Steam jest w chwili obecnej prywatny, choć co nieco wiadomo na temat zasobów w jego ekwipunku.

Co handlarz miał w swoim ekwipunku i co mogło być powodem bana?

Miał on w swoim ekwipunku naprawdę mnóstwo skórek o ogromnych wartościach, które też miały swoje znaczenie w świecie CS:GO, a mowa tutaj chociażby o AK-47 Stal Nawęglana z ESL Katowice 2014 z czterema holograficznymi naklejkami Titan Gaming. Jego cena była szacowana na 150 tysięcy dolarów.

W ekwipunku znajdowała się cała masa prestiżowych przedmiotów, ale również mnóstwo „Graalów”. Wcześniej wspomniane AK-47, to niejedyny tego typu przedmiot, ponieważ zaliczyć do tego grona należy również fabrycznie nowe Dragon Lore z czterema, wyjątkowymi naklejkami iBUYPOWER z Katowice 2014. Wartość tej skórki opiewa na 40 tysięcy dolarów.

Na wyróżnienie zasługuje także fabrycznie nowa AWP Medusa z kolejnymi czterema naklejkami Titan Gaming z 2014 ESL Katowice Major. Sam skin jest wart około 5000 dolarów, podczas gdy naklejki były warte co najmniej kolejne 6000 dolarów.

Wcześniej wspomniane skórki to tylko wierzchołek ogromnej góry lodowej. W ekwipunku znajdowało się wiele rękawiczek, wyjątkowych naklejek, a szczególnie tych z ESL Katowice 2014 oraz drogich skinów. W związku z banem, przedmioty na zawsze pozostaną w ekwipunku QKSS i nie mogą zostać wymienione lub sprzedane, zatem jednym słowem zupełnie wypadają z obiegu.

Blokady społeczności są prawdopodobnie nakładane ręcznie przez Valve, zatem raczej nie był to przypadek i możliwe, że deweloperzy nie zdecydują się odblokować już tego konta. Nieznany jest powód takiej decyzji, lecz w grę wchodzi:

  • Naruszenie dowolnego paragrafu umowy abonenckiej Steam i postępowania w sieci Steam,
  • Używanie graficznych lub w inny sposób nieodpowiednich awatarów, zrzutów ekranu, grafiki itp.
  • Spamowanie społeczności,
  • Niewłaściwy język,
  • Nękanie innych użytkowników,
  • Kontynuowanie publikowania moderowanych treści,
  • Zamieszczanie treści związanych z rasizmem lub innymi formami bigoterii.

W przeszłości jednak zdarzały się sytuacje, gdy tego typu zakazy były znoszone, lecz mowa o pojedynczych przypadkach.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike