w

Naprawdę gamebreaking boost na Ancient w CSGO. Tam przeciwnika nikt się nie spodziewa

W historii CS:GO było kilkadziesiąt boostów, które faktycznie dawały przewagę jednej z drużyn. Ale coś takiego trudno powtórzyć.


Niektóre boosty sprawiają, że gracze dostają się w miejsca, w które zdecydowanie nie powinni. Zazwyczaj jest to rozwiązywane niewidzialnymi ścianami, które uniemożliwiają strzelanie, czy wręcz poruszanie się.

Na Ancient odkryto sposób na to, by znaleźć się na dachu jednego z budynków. Jest to tak OP, że zostało nazwane “gamebreaking” i trudno się z tym nie zgodzić. Do wczoraj nikt nie sądził, że da się tam wejść.

Gamebreaking boost w CS:GO

Całość nie jest trudna do wykonania, ani do naprawienia przez Valve, czy twórcę mapy. Można się więc domyślać, że ludzie będą teraz tego używać, a za jakiś czas zostanie to “fixnięte”.

Czy za używanie tego można zostać zbanowanym? Raczej nie, bo finalnie choć wiele osób uważa, że jest to exploit, to jednak mapa na to pozwala. Zapewne za jakiś czas pojawi się bugfix, który ustawi tam albo jakąś przeszkodę, albo niewidzialną ścianę, która pozbawi graczy możliwości strzelania z tego miejsca, albo w ogóle wchodzenia tam. Zapewne przetrwa to albo kilka dni, albo do pierwszego oficjalnego meczu na jakimś turnieju.