w

Od 4 lat Valve nie naprawiło poważnego błędu CSGO, pozwalającego na zobaczenie przeciwnika w smoke’u

Błąd ten był wielokrotnie wykorzystywany tak samo przez zupełnie przeciętnych graczy, jak i PRO podczas oficjalnych rozgrywek.


W CS:GO istnieje wiele różnych błędów, które pozwalają na uzyskanie przewagi nad przeciwnikiem. Jednym z nich jest możliwość zobaczenia wrogiej postaci na tle smoke’a. Wykonanie tego “tricku” nie jest trudne, bowiem wystarczy tylko strzelać.

Cała sprawa powróciła przez wpis jednego z użytkowników Reddita, który pokazał, w jak łatwy sposób można odkryć przeciwnika w smoke’u. Strzelając obok niego, ewidentnie widać kształt postaci.

Błąd, który istnieje od wielu lat

Działa to w wielu różnych miejscach i w wielu sytuacjach. Pierwsze nagrania z tym błędem pojawiły się jeszcze w 2018 roku, choć niewykluczone, że zdarzało się to jeszcze wcześniej.

Czy Valve coś z tym zrobi? Raczej wątpliwe, nie jest to bowiem na żadnej liście priorytetów. Błąd ten nie zdarzał się tylko podczas losowych meczów, ale i także przy okazji oficjalnych rozgrywek.

“Smoke bug” jest więc ogólnie znany, zapewne Valve także wie o jego istnieniu. Trudno powiedzieć, dlaczego do tej pory tego nie naprawiono.

Oczywiście może być tak, że deweloperzy teraz zwrócą uwagę na to nieco bardziej – temat na Reddicie zrobił się bowiem naprawdę popularny.