w

Operacja Riptide w CSGO dodaje nową broń, wprowadza nowe skiny agentów, skrzynkę i tryby gry

Do CS:GO weszła nowa operacja o nazwie Riptide.


Wszystkie przecieki i teorie się potwierdziły. Faktycznie wczoraj zbyt wcześnie ujawniono główny motyw związany z rekinami. Wyjaśniły się także emoji, jakie Valve publikowało w swoich mediach społecznościowych.

Chodziło w nich stricte o filmową zapowiedź. Operacja Riptide wprowadza kilka znaczących innowacji, wśród nich jest między innymi nowa broń czy nowe przedmioty kosmetyczne, ale i także tryby gry.

Nowa broń – Tarcza balistyczna

Do gry wprowadzono nową broń “Riot Shield”. Jest to pierwsza nowa broń od 2015 roku. Tarcza została dodana do trybu z zakładnikami po stronie CT.

Nowe tryby gry

Valve dodało oficjalne serwery dla FFA Deathmatch oraz Team Deathmatch.

Wprowadzono także szybką rywalizację.

Chcecie zagrać mecz na zasadach turniejowych, ale nie macie czasu na dłuższy mecz? Dzięki krótkim meczom wskoczycie do meczu 5 na 5 skompresowanego do formy maksymalnie 16 rund, który trwa około 25 minut.

Gracze mogą tutaj wybrać, jak długi ma być mecz. Wybór ogranicza się do 16, 30 rund lub bez preferencji.

Zmian doczekał się tryb Demolka, Wyścig Zbrojeń, pojawiła się opcja tworzenia “customów” z własnym kodem.

Dzięki kodom kolejek generowanym przez graczy grupa znajomych może zmierzyć się ze sobą w meczu Premier na serwerach Valve. Dobierzcie się w pary, utwórzcie drużyny lub dołączcie solo i pozwólcie systemowi zdecydować za was.

Nowe skiny

Nowych skinów jest naprawdę sporo, wszystko zostało podzielone na różne kolekcje (W trakcie tworzenia).

Jeżeli chodzi o mniejsze rzeczy:

  • Jedyną lepszą rzeczą od nauki rzucania granatów jest nauka dzielenia się z innymi. Od teraz możecie upuszczać granaty w większości trybów gry.
  • Bronie – od teraz M4A1-S zadaje więcej obrażeń, trafiając w ciało, a Desert Eagle zadaje trochę mniej. A jeżeli rozglądacie się za berettami, to są od teraz tańsze.
  • Zmiany w mapach – zablokowano widoczność środka z poziomu punktu odrodzenia terrorystów na mapie Dust 2. Serio!
  • Demolka i Wyścig zbrojeń – Demolka została dostrojona, by grało się w nią nieco szybciej, a w Wyścigu zbrojeń dostosowaliśmy kolejność otrzymywania broni. Będziecie też otrzymywać zastrzyki ze zdrowiem, jeśli będzie wam dobrze szło.

Operacja Riptide potrwa do 20 lutego 2022 roku. Gracze będą otrzymywać dostęp do nowych kart misji każdego tygodnia przez pierwsze 16 tygodni operacji.