w

“Po co to robisz? I tak nie będzie z tego kasy”. 17 graczy CSGO dostało od Valve ponad 400 tysięcy złotych

Wyobraźcie sobie, że macie 22 lata, tworzycie dla zabawy skórki do CS:GO, pewnego dnia Valve ogłasza konkurs, a Wy jesteście jednymi z wygranych, zgarniając po 100 tysięcy dolarów.


Przypomnijmy, że Valve zorganizowało konkurs na stworzenie skórek do CS:GO. Wygrani dostali po 100 tysięcy dolarów. Deweloperzy i tak na tym zarobią, bo skiny trafią finalnie do specjalnych skrzynek.

Kilka dni temu 17 osób obudziło się z dodatkowymi 100 tysiącami dolarów. W przeliczeniu każda osoba dostała około 415 tysięcy złotych. W tym także te młode osoby, które zupełnie się tego nie spodziewały.

Reakcje na wygraną

Większość wygranych miała powyżej 25 lat, najmłodsza osoba, do której udało się dotrzeć, ma 22 lata. Maxim stworzył tę skórkę:

Jak opisuje to gracz? Zabawne, że nie wywołało to u niego większych emocji.

Grałem w Guardians of Galaxy, gdy otrzymałem wiadomość od znajomego, w której powiedział mi, że wygrałem. Zapytałem „Co???”, zamknąłem grę, sprawdziłem e-mail i, cóż, zobaczyłem maila. Moja dziewczyna była bardziej rozemocjonowana ode mnie, była z tego naprawdę bardzo zadowolona. Pomyślałem “Tak, to jest fajne”, ale nie czułem emocji w stylu “wow”.

Jeden z użytkowników Reddita o nicku “unc1oud” zebrał w jedną całość wypowiedzi zwycięzców, do których udało się dotrzeć rosyjskiemu bloggerowi. Niektórzy przeżywali euforię, inni do dzisiaj nie są w stanie uwierzyć w to, że właśnie wygrali 100 tysięcy dolarów.

To kolejny pstryczek w nos boomerom, którzy uważają, że przykładowo tworzenie wirtualnych przedmiotów nie przynosi żadnych korzyści. O tym, że jest inaczej, przekonało się właśnie 17 osób.