w

Polscy widzowie CSGO krytykowani po wczorajszym zachowaniu na Twitchu. Chodzi o te “przyśpiewki”

Wczorajszy dzień był dla polskiej społeczności CS:GO bardzo emocjonujący. Nie wszystkim jednak spodobało się zachowanie polskich fanów.


Podczas wczorajszych transmisji meczu Ninjas in Pyjamas nie tylko padł tegoroczny rekord polskiego Twitcha. Wszystko przez bardzo kontrowersyjną otoczkę całej sytuacji. Emocje udzieliły się nie tylko streamerom, ale też profesjonalnym graczom i całemu środowisku esportowemu.

Także na czacie było widać wiele negatywnych słów w stronę szwedzkiej organizacji. “Przyśpiewki” polskiej społeczności znalazły się na Twitterze i Reddicie.

Krytyka polskiej społeczności

Podczas meczu regularnie pojawiało się to samo zdanie “Cała Polska śpiewa z nami wypier*alać ze Szwedami”. W pewnych momentach nie było widać dosłownie niczego innego. Nawet Izak prosił o to, by nie hejtować przeciwników.

Nie umknęło to uwadze międzynarodowej społeczności. Ta w kilku miejscach zaczęła zwracać uwagę na takie, a nie inne zachowanie widzów, którzy obrażali całą nację.

Oczywiście nie będzie to miało większego znaczenia, natomiast widać, że społeczność bardzo mocno się podzieliła. Jedni wspierali Polaków w całej tej sytuacji, inni wytykali błędy w komunikacji i agresywne podejście, jeżeli chodzi o wstawianie memów z 40% wódką.