w

Profesjonalni gracze CSGO od lat uwielbiają tylko jedną rozdzielczość. Jakiej używają najlepsi?

68% zawodników z ratingiem powyżej 1.09 korzysta z tej samej rozdzielczości. Czy to najlepsza opcja?


Rozdzielczość w Counter-Strike’u: Global Offensive jest istotnym ustawieniem, które ma wpływ na pole widzenia, wydajność gry oraz szerokość postaci.

Opcja ta jest indywidualna i każdy powinien dopasować ją do swoich oczekiwań, lecz początkowy gracz może mieć pewne wątpliwości co do swojego wyboru i woleć wzorować się na profesjonalistach. Z jakiej rozdzielczości korzystają progracze?

Dlaczego wybór pada akurat na 4:3?

Na poniższej infografice można zobaczyć, że 68% prosów z ratingiem powyżej 1,09 używa rozdzielczości 4:3, lecz ogólnie korzysta z niej stanowcza większość zawodników i wręcz trudno o odstępstwa. S1mple, XANTRES czy NiKO również grają na tej „rozdziałce”.

Wybór większości profesjonalistów pada na 4:3 ze względu na przyzwyczajenie z czasów CS-a 1.6, kiedy każdy grał na takiej rozdzielczości. Ta opcja co prawda zmniejsza pole widzenia gracza i sprawia, że postacie poruszają się nieco szybciej, lecz zwiększa wydajność gry i poszerza modele przeciwnika.

Każdy powinien dopasować rozdzielczość pod siebie, lecz na sam początek warto wypróbować właśnie ustawień prograczy, a te dopiero później modyfikować. To świetny sposób na stworzenie własnego, komfortowego configu.