w

Przejście CSGO na silnik Source 2 niemal pewne. Świadczą o tym komendy w Half Life Alyx

W Half-Life’ie: Alyx można znaleźć mnóstwo komend związanych z CSGO. To upewnia graczy, iż FPS niedługo zostanie przeniesiony na Source 2.


Na naszym portalu informowaliśmy już, iż prawdopodobnie Counter-Strike: Global Offensive zostanie przeniesiony na silnik Source 2. Społeczność tego popularnego FPS-a od Valve bardzo dobrze wie, że tytuł ten z powodu swojej przeszłości jest “dzieckiem Half-Life’a”.

W związku z tym, że w ostatnim czasie wyszła kolejna wersja Half-Life’a i została ona stworzona właśnie na Source’ie 2, to gracze postanowili trochę poszukać… i znaleźli.

Co takiego znaleźli gracze?

Jeden z członków społeczności Counter-Strike’a znalazł w kodzie gry komendy posiadające w nazwie “csgo”. Z pewnością elementy te są przygotowane pod przeniesienie FPS-a Valve na silnik Source 2.

Na to wydarzenie czekał każdy gracz CS:GO, dlatego nie dziwi fakt, że społeczność poszukuje poszlak, które mogą je potwierdzić. Nikt raczej nie jest też zdziwiony, że Valve umieściło kilka odwołań w nowej części Half Life w na tyle łatwo dostępnych miejscach, że gracze bez większych problemów je odnaleźli.

Wszystko składa się w jedną, logiczną całość. Source 2 dla CS:GO staje się faktem. Wszystkie przecieki, oczko od samego Gabena i nowe komendy świadczą o tym, że rzeczywiście Global Offensive czeka niezła rewolucja. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie miałaby się odbyć.

Póki co mówi się o terminie 2 miesięcy. Czyli pierwszych zapowiedzi należy się spodziewać za kilka tygodni, a całościowego przeniesienia w okolicach lata 2020.