w

Ranking CSGO, z którego w końcu Polska może być dumna, a przynajmniej nie będzie jej bardzo wstyd

Polscy zawodnicy CSGO pojawili się kilka razy w TOP 20 zawodników według HLTV. Który kraj miał najczęściej swoich reprezentantów w latach 2013-2021?


Polscy gracze Counter-Strike’a: Global Offensive w ostatnich latach nie cieszą się dużymi sukcesami. Zawodnicy nie pokazują się na światowych turniejach i nie pokonują znaczących drużyn, z wyjątkiem dosłownie paru prosów.

Okazuje się jednak, że sukcesy starego Virtus.pro do dziś zapisują nasz kraj w statystykach. Mowa tutaj o krajach, które najczęściej miały swoich reprezentantów w rankingu TOP 20 według HLTV.

Jak prezentuje się ranking i na której pozycji znajduje się Polska?

Jak widać na poniższej tabeli – Polska uplasowała się całkiem wysoko i wyprzedziła ponad połowę stawki. Znajduje się na miejscu ex aequo z Bośnią oraz Hercegowiną. W TOP 20 najlepszych prograczy CS:GO według HLTV pojawili się:

  • Snax, 4 razy,
  • pashaBiceps, 2 razy,
  • byali, 1 raz,
  • NEO, 1 raz.

Oczywiście największy powód do dumy ma Dania, której zawodnicy pojawili się w TOP 20 aż 34 razy. Na kolejnych pozycjach znajduje się Szwecja (30 razy) oraz Francja (21 razy).

Polska swoją wysoką pozycję zawdzięcza oczywiście gwiazdom ze starego, polskiego składu Virtus.pro. Póki co trudno o prograczy, którzy mogliby zajść tak daleko. Tak czy inaczej to pierwsze zestawienie od bardzo dawna, z którego Polska może być całkiem dumna.