w

Sny i Koszmary oficjalnie w CSGO. Co to dokładnie jest, o co chodzi z konkursem od Valve?

Valve ogłosiło coś bardzo ciekawego. Dla większości nie będzie to jakieś niesamowite, ale ta inicjatywa to dobra informacja dla wszystkich graczy CS:GO.


Valve rzadko organizuje tego typu inicjatywy, więc warto przyjrzeć się temu bliżej. Sny i Koszmary to niestety nie jest nowa operacja, choć kto wie, czy w przyszłości się w nią nie zmieni. Ogólnie jest to konkurs artystyczny z pulą nagród 100 tysięcy dolarów.

Jak czytamy w oficjalnej informacji:

“Valve nagrodzi 10 autorów zwycięskich wykończeń broni po 100 000 $ każdy. Istnieje możliwość, by artysta z wieloma zgłoszeniami wygrał więcej niż jedną nagrodę.”

Sny i Koszmary w CS:GO

Każdy może przesłać swoją pracę i wygrać kasę. Proces został opisany na oficjalnej stronie.

  • Wykończenie broni zaczyna się od twojej oryginalnej pracy graficznej oraz projektu. Dowiedz się więcej na temat 9 prawdziwych stylów wykończeń broni, jakie można znaleźć na broniach w CS:GO. Stwórz ilustrację lub wzór, by zakryć możliwe do pomalowania obszary broni.
  • Czy wspominaliśmy, że twoja praca graficzna musi być oryginalna? Chcemy widzieć, gdzie zaczął się twój pomysł i jak się rozwijał. Zachęcamy do zamieszczenia grafik koncepcyjnych, moodboardu lub obrazów, które cię zainspirowały. Wszystkie elementy zgłoszenia muszą być oryginalnym dziełem.

  • Zgłoszenia w warsztacie są często owocem współpracy artystów, którzy mają doświadczenie w procesie ich tworzenia. Przejdź do forum artystów CS:GO, by spotkać artystów i techników chcących współpracować. Podział przychodów powinien zostać wynegocjowany oraz ustalony przez wszystkie strony przed wysłaniem zgłoszenia do warsztatu. Jeżeli współpracowałeś z kimś w celu stworzenia wykończenia broni, to ta osoba musi posiadać konto Steam bez ograniczeń w dobrym stanie oraz być współtwórcą w zgłoszeniu, by móc podzielić potencjalne przychody.
  • Stwórz swój przedmiot za pomocą narzędzia CS:GO Workbench, które znajdziesz w Counter-Strike: Global Offensive. Od 22 lipca będziesz mieć możliwość oficjalnego zgłoszenia swojego przedmiotu w konkursie.

Jeżeli to Wasze klimaty, to jak najbardziej warto spróbować. Stworzone skiny mogą się znaleźć później albo w operacjach, albo skrzynkach.