w

Czym jest w ogóle ten net_graph w CSGO. Większość graczy nie ma o tym zielonego pojęcia

Spora część graczy CSGO korzysta z net_graph, lecz nie wie wszystkiego o tej komendzie.


Net_graph jest znaną komendą w Counter-Strike’a: Global Offensive. Korzysta z niej naprawdę spora część społeczności, jednak większość graczy zwraca uwagę wyłącznie na ping, liczbę FPS-ów oraz ewentualnie loss%. Nie zdają sobie sprawy czego dotyczą inne zmienne, lecz użytkownik Reddita, używający nazwy “seaofmars”, postanowił to wyjaśnić.

Czego dotyczą inne elementy net_graph?

Na poniższym obrazku wyjaśniono każdy element komendy net_graph. Mowa tutaj o FPS-ach, loss%, tickrate, varze, choke% oraz innych. Warto się z tym zapoznać, ponieważ część osób może miewać na przykład problemy z płynnością gry, a nie być w stanie zidentyfikować problemu. Są również osoby, które zupełnie nie korzystają z tej komendy, dlatego być może właśnie warto ją uruchomić.

Aby dodać net_graph na swój ekran, wystarczy wpisać w konsoli komendę net_graph i dodać do tego odpowiednią zmienną, na przykład: net_graph 1. By wyłączyć tę opcję należy wpisać net_graph 0.

Komenda opisana powyżej jest naprawdę przydatna, zwłaszcza dla osób, które często mają problemy z płynnością rozgrywki. Dzięki temu będą w stanie chociażby na bieżąco obserwować liczbę FPS-ów i ping.