w ,

Streamer CSGO został permanentnie zbanowany na Twitchu za profilowe innego gracza

Kolejny ban na Twitchu niezależny od streamera. Tym razem chodzi o profilowe losowego gracza CS:GO.


Opat04 spokojnie prowadził transmisję z Counter-Strike’a: Global Offensive i zupełnie nie spodziewał się, za co za moment otrzyma bana na Twitchu. Czeski streamer został zaproszony do gry przez zupełnie przypadkowego gracza, który na profilowym miał zdjęcie genitaliów.

Takie treści są zabronione przez regulamin serwisu streamingowego, jednak permanentny ban wydaje się być zbyt surową karą za coś, za co streamer nie miał większego wpływu. Jak to jednak z tym jest?

Permaban na Twitchu

opat04 został permanentnie zbanowany na Twitchu za profilowe zdjęcie innego gracza. Grafiki nie możemy pokazać w pełnej okazałości, natomiast możemy ją opisać. Jest to mężczyzna siedzący w rozkroku.

Twitch zdecydował się nałożyć permanentną blokadę, natomiast jak wszyscy wiedzą, perm wcale nie oznacza braku możliwości powrotu na platformę. Są dwa rodzaje permów:

  • Z możliwością odwołania się
  • Bez możliwości odwołania się

Nie wiadomo na ten moment, który rodzaj blokady otrzymał opat04. Co jednak warto dodać, to w sumie było to 7 zawieszenie streamera, a to już może tłumaczyć tak mocną decyzję Twitcha.

Serwis podkreśla jednak, że w takich sytuacjach najważniejsze są intencje streamującego, czyli krótko mówiąc to, czy zrobił to specjalnie. Oczywistą oczywistością jest, że w przypadku opat04 była to wpadka.

Streamer zamieścił już oficjalne oświadczenie, w którym pojawia się standardowe wyjaśnienie, czyli brak wpływu na to, co zostało pokazane, wyjaśnienia poprzednich banów, obietnica poprawy – standard.

Problemem mogą być tutaj poprzednie blokady. opat04 miał już przykładowo bana za streamowanie pod wpływem i połknięcie znacznej ilości tabletek, przez co trafił później do szpitala i był pod obserwacją psychiatry.