w

Świat CSGO dziwił się Polakom, którzy śmiali się ze zbanowanego cheatera. Chodziło o jego nick

Na Reddicie często społeczność CS:GO dzieli się ze sobą nietypowymi sytuacjami, ciekawymi za graniami. Jeden z postów szczególnie rozbawił polskich graczy.


Ostatnio wiele dzieje się, jeżeli chodzi o dyskusję odnośnie systemu antycheat, VAC banów, współczynnika zaufania etc. Valve niby coś naprawia, niby cały czas ulepsza swoje systemy, ale banów tak naprawdę jest coraz mniej.

To dlatego jeden ze screenów natychmiastowej blokady po wysłaniu zgłoszenia stał się tak popularny. Polacy zwrócili natomiast uwagę na bardzo polsko brzmiący nick – trudno go pomylić z jakąś inną nacją.

Natychmiastowy ban w CS:GO

Dwa dni temu na Reddicie użytkownik “Miselfis” opublikował screen z sytuacji, w której jeden gracz został zgłoszony i kilka sekund później zbanowany. Zostało to opisane jako VAC ban (błędnie, o czym później). W temacie pojawiło się ponad 150 komentarzy, ale mało kto mógł wyczuć, dlaczego Polacy mają z tego niezły ubaw.

Widać, że w komentarzach było sporo Polaków, którzy po prostu śmiali się z nawiązania do polskiego youtubera (kiedyś streamera). Tu nawet nie chodziło o Disa, tylko o to, że taki screen znalazł się na głównej stronie Reddita.

Były nawet próby tłumaczenia innym osobom, co to dokładnie znaczy i dlaczego ludzie mieszkający w Polsce tak się z tego śmieją.

Wracając jednak do bana. Faktycznie sytuacja wygląda nietypowo i jak najbardziej jest niecodzienna. Jak jednak wskazują gracze, nie jest to ban od systemu antycheat. Prawdopodobnie gracz dostał bana za Overwatch. Ktoś wykonał ten decydujący raport i konto zbanowano.