w

Telewizja narodowa użyła modelu postaci z CSGO podczas głównego wydania wiadomości

CS:GO po raz kolejny pojawiło się w telewizji.


CS:GO w telewizji pojawia się stosunkowo często. Zazwyczaj dzieje się tak przy okazji reportaży dotyczących bezpośrednio grania, wpływu przykładowo Global Offensive na zachowania młodych osób etc.

Co ciekawe, kiedyś był nawet epizod z Polską. Duńska telewizja przyjechała do Polski, by spytać Polaków o opinię Intel Extreme Masters w Katowicach.

Narodowa telewizja Indii używa modelu z CS:GO

W tym konkretnym przypadku nie chodziło o esport, ani o reportaż odnośnie gier. To zupełnie inna sytuacja, która z tego, co mówią osoby z Indii nie miała nic wspólnego z graniem. No, może to, że “Mir” to także rosyjski profesjonalny gracz CS:GO.

Z tego, co mówi Google, chodzi tutaj o spory typowo polityczne. Model prawdopodobnie został użyty, bo pasował do tematu. Pytanie, czy osoba zarządzająca telewizją wiedziała, że gracze na pewno się o tym dowiedzą i rozpowszechnią to konkretne wydanie wiadomości.

Czy takie sytuacje mają jakiś ciąg dalszy? Oficjalnie nie ma na ten temat żadnych informacji, natomiast można się domyślać, że Valve ma lepsze rzeczy do roboty, niżeli odzywanie się do indyjskiej telewizji z prośbami, by nie używać ich modeli.