w

Sekretna zmiana w CSGO wskazuje, że serwery 128 tickrate są już naprawdę blisko

Serwery 128 tickrate to jedna z najbardziej oczekiwanych rzeczy w CSGO.


Gracze Counter-Strike’a: Global Offensive mają swoją, niemal jednogłośną “listę życzeń” zmian, które mogłyby trafić do gry. Mowa tutaj między innymi o przeniesieniu produkcji na silnik Source 2 czy możliwość rozgrywki na serwerach 128 tickrate. Okazuje się, że lepsze serwery już niebawem mogą stać się częścią FPS-a Valve, co podpowiadają wskazówki dodane wraz z aktualizacją Broken Fang.

Co wskazuje na to, że już niebawem możemy zobaczyć serwery 128 tickrate?

Operacja Broken Fang dodała do gry mnóstwo nowości. Jedną z nich są, na pierwszy rzut oka, niepozorne krótkofalówki. Te, zostały ustawione na kanał 128, a wątpliwe, że w przypadku Valve jest to zwykły przypadek. Bardzo prawdopodobne, iż deweloperzy chcieli w pewien sposób zapowiedzieć nadejście serwerów o wyższym tickracie.

HenryG, czyli obecny dyrektor generalny Cloud9, a w niedawnej przeszłości jeden z najwybitniejszych komentatorów CS:GO, wydawał się wiedzieć o możliwej aktualizacji serwerów. Podczas turnieju ESL One Road to Rio wygłosił interesujący komentarz, który sprawiał wrażenie, jakby wiedział o czymś, czego nie wie reszta społeczności.

Caster powiedział, iż matchmaking Valve zostanie poważnie ulepszony, jednak nie sprecyzował dokładnie w jaki sposób. Wiele wskazuje na to, iż w planach może być 128 tickrate na oficjalnych serwerach gry.