w

Valve dodało do CSGO bardzo przydatną funkcję, która umknęła większości graczy

Mało kto wie, ale Valve usprawniło jedną z najbardziej irytujących rzeczy. Deweloperzy posłuchali graczy i wprowadzili zmiany w kwestii map.


CS:GO czasami wprowadza ważne zmiany, które z jakiegoś powodu giną w natłoku innych informacji. Dokładnie tak jest i tym razem. Gracze nie zauważyli, że Valve usprawniło proces usuwania subskrypcji warsztatowych map.

Teraz, by to zrobić, wystarczy wejść we właściwości CS:GO. Tam znajdzie się zakładka warsztatu z prostym interfejsem pozwalającym zarządzać mapami.

Dlaczego to takie ważne?

Oficjalnie potwierdzono, że usuwanie tych map przyspiesza CS:GO. Gracze, mając czyste pliki, wyciągają więcej FPS. Trudno powiedzieć, skąd bierze się ta zależność, ale nawet Valve zaleca co jakiś czas usunąć zbędne pliki.

Niestety, funkcja, która znalazła się we właściwościach, nie usuwa tych map z komputera. Możliwe, że Valve to zmieni, ale w tym momencie trzeba wejść w foldery i pozbyć się wszystkiego ręcznie.

Nie jest to zbyt trudne i warto o to zadbać, jeżeli bez jakichkolwiek zmian w Waszych komputerach zauważyliście spadki klatek na sekundę.