w

CSGO Mobile zostało zamknięte? Gra, która wzięła się znikąd i osiągnęła ogromny sukces zamknęła serwery

Global Offensive Mobile to produkcja, o której pisaliśmy kilka dni temu. Dzisiaj wiadomo o niej nieco więcej.


Do tej pory ta tajemnicza produkcja jest zdecydowanie najlepiej stworzonym CS:GO na telefony. Wzięła się tak naprawdę znikąd i teraz wiadomo dlaczego. Oficjalnie miał to być mały test, w którym autorzy chcieli sprawdzić, czy pomysł ma szansę się przyjąć.

Gra trafiła do kilku osób i… Stała się niemal od razu sporym sukcesem. Youtube zostało wręcz zalane gameplay’ami z mobilnej wersji CS:GO.

O co tu chodzi, jak z legalnością?

Za grę odpowiedzialne jest małe studio, które po wewnętrznych testach jest już pewne, że ich gra ma szansę bardzo się rozwinąć. Pozostają jednak kwestie legalności. Na Discordzie czytamy, że wszystko ma zostać wyjaśnione w momencie pełnego wydania.

Ale dlaczego serwery już nie działają? Twórcy zdecydowali się je wyłączyć, oficjalnie przez fakt, że testy zostały zakończone. Nieoficjalnie mówi się, że Valve już odezwało się do deweloperów.

Zupełnie nie wiadomo, kiedy spodziewać się powrotu tej produkcji do życia. Może to się stać w przeciągu tygodnia, miesiąca, bądź też nigdy nie ujrzeć już więcej światła dziennego. Mimo tego w ostatnim czasie gra oficjalnie wyszła na Google Play, czyli można ją było pobrać bez podejrzanych APK. Teraz jednak nie ma to większego sensu, skoro serwery są wyłączone.

Studio póki co utrzymuje, że wszystko się udało, liczby dopisały, sugestii jest cała masa, a planów jeszcze więcej. I rzeczywiście, jeżeli wziąć pod uwagę to, jak bardzo popularne zrobiło się Global Offensive Mobile, to spokojnie można mówić o sukcesie. Zupełnie znikąd powstała całkiem dobra gra na telefony.

W tym momencie trzeba czekać na dalszy rozwój sytuacji. Jeżeli studio posiada pozwolenie, ewentualnie dogada się z Valve, to może to być bardzo ciekawy projekt.