w

Valve przestało zarabiać na CSGO tyle, ile by chciało? Gracze zmartwili się tym ogłoszeniem

Deweloperzy CS:GO ogłosili szczegóły dotyczące nadchodzącego Majora. Znana jest pula nagród, miejsce oraz organizator.


Dla graczy Counter-Strike’a: Global Offensive oraz zawodników, Major jest najważniejszym turniejem w roku. Część zawodników dosłownie marzy, aby móc chociażby wystąpić podczas zawodów tego szczebla. Powszechnie wiadomo, że rozgrywki te są sponsorowane przez samo Valve. Społeczność uważa jednak, że deweloperzy chcą przyoszczędzić na Majorach, co widać po puli nagród.

Co wiadomo o Majorze CS:GO, który odbędzie się już za parę miesięcy?

PGL Esports ogłosiło dzisiaj w swoich mediach społecznościowych, że będzie gospodarzem zawodów, które mają rozpocząć się 9 maja 2022 roku w belgijskim mieście Antwerp.

Wiadomo również, że pula nagród wynosić będzie milion dolarów, zatem drużyny zostaną wynagrodzone w następujący sposób:

  1. 500 tysięcy dolarów
  2. 150 tysięcy dolarów
  3. 70 tysięcy dolarów
  4. 70 tysięcy dolarów

Miejsca od 5. do 8. otrzymają po $35.000. Dlaczego sumy te są dość rozczarowujące i sprawiają, że społeczność sądzi, iż Valve chce przyoszczędzić na Majorze? Chodzi przede wszystkim o fakt, że sporty elektroniczne nieustannie się rozwijają, a wartość pieniądza uległa pewnym zmianom. Co więcej, pula nagród Majora w Stockholmie w 2021 roku wynosiła dokładnie 2 miliony dolarów.

To bardzo rozczarowujące, że Valve wraca do nagrody pieniężnej w wysokości 1 miliona dolarów, która nie jest już wcale wyjątkową kwotą dla Majora. Zwłaszcza po tym, jak zarobiło się tak dużo pieniędzy z ostatniego Majora i okresu RMR. Major powinien posiadać pulę nagród w wysokości 2, 3 lub nawet 5 mln dolarów. Lub być bezpośrednio finansowany przez fanów.

Oczywiście nie wiadomo dokładnie, ile zawodnicy zarabiają z naklejek i innych tego typu przedmiotów. Pewne jest, że mowa o naprawdę ogromnych pieniądzach, o których przeciętny człowiek nie ma najmniejszego pojęcia. Tak czy inaczej tegoroczna pula nagród “rozczarowała” mnóstwo członków społeczności, którzy sądzili, iż kwota będzie taka sama, jak w 2021 roku lub wyższa.