w

Valve rozpoczęło testy czegoś, co zwiększy ilość FPS z CSGO i wesprze starsze komputery

Wygląda na to, że Valve kombinuje z ogólnym polepszeniem wydajności na swoim silniku.


Jeden z insiderów podaje bardzo ciekawą informację odnośnie prowadzonych obecnie testów przez Valve. Według jego informacji dodano coś, co nosi nazwę “Vulkan” z Source 2 do Portala 2. Dlaczego to w ogóle takie ważne?

Jak czytamy, Portal 2 i CS:GO nie różnią się znacznie pod względem elementów silnika. Istnieje więc szansa na to, że test ten jest sprawdzianem przed wprowadzeniem tego samego do CS:GO. Co się zmieni?

Będzie lepiej, przynajmniej w teorii

Jak pisze Gabe, Vulkan oznacza tak naprawdę większą wydajność, mniejsze / bardziej zbalansowane zużycie GPU, a to z kolei przekłada się na większą ilość klatek na sekundę, szczególnie w przypadku starszych komputerów. Brzmi naprawdę dobrze.

Niestety, póki co nie wiadomo o tym zbyt wiele. Jak czytamy, Valve ma coś testować, ale kompletnie nie wiadomo, czy ten projekt dotrze do końca, czy może deweloperzy w trakcie trwania testów postanowią się z tego wycofać.

Zagadką pozostaje także czas. Nie ma żadnych informacji na temat ewentualnej daty wprowadzenia tego do CS:GO, więc, znając Valve, może to być tydzień, ale może to być i rok.