w

Znany piłkarz Realu Madryt tłumaczy, dlaczego CSGO jest bardziej denerwujące, niż piłka nożna

Czy CS:GO jest bardziej denerwujące, niż piłka nożna? Piłkarz Realu Madryt zabrał głos w tej sprawie.


Zawodnik Realu Madryt, Casemiro, profesjonalnie gra w piłkę nożną od 2010 roku. Powszechnie wiadomo o jego pasji poza boiskiem, czyli oczywiście Counter-Strike’u: Global Offensive. Jeszcze jakiś czas temu informowaliśmy, że 29-latek założył własną organizację.

W jednym z wywiadów Brazylijczyk wyznał, że jest bardziej nerwowy, streamując CS-a, niż grając przed tysiącami wrzeszczących fanów w piłkę.

Mecz CS:GO bardziej stresujący, niż mecz piłki nożnej przed 80 tysiącami fanów?

Casemiro udzielił wywiadu dla hiszpańskiego serwisu piłkarskiego MARCA. Porównał w nim mecz w CS:GO podczas transmisji a mecz w piłce nożnej przed 80 tysiącami fanów:

Bez wątpienia ludzie są znacznie bliżej, a kiedy mi się nie udaje, pojawiają się obelgi. – ze śmiechem poinformował zawodnik – Kiedy gram w Counter-Strike’a, stresuję się bardziej, niż grając na Bernabéu. Czuję większą presję, gdy ludzie patrzą, jak gram w gry wideo na żywo, niż w piłkę nożną”. 

Gracz dokonał również bardzo interesującego porównania między swoim stylem gry na boisku, a w grze. Okazuje się, że zarówno w jednym, jak i w drugim miejscu Casemiro pełni bardzo podobną funkcję:

Należę do grupy tych osób, które jeśli idą grać, to nie lubią przegrywać. Próbowałem grać jak napastnik lub skrzydłowy i mój wynik jest bardzo słaby. Wiem, że jestem defensywnym pomocnikiem i muszę pomagać kolegom z drużyny. Kim jestem w prawdziwym życiu, tym jestem również w grach wideo. 

Zawodnik w swojej opinii radzi sobie całkiem nieźle ze swoim ulubionym AWP. Co więcej, wyznał, że na Inferno czuje się tak dobrze, jak na stadionie Realu Madryt.