w

Valve zarabia coraz mniej dzięki CSGO. Ilość otwieranych przez graczy skrzynek najniższa od miesięcy

Sierpień zdecydowanie był gorszym miesiącem dla zarobków CS:GO.


CS:GO, podobnie jak inne gry sieciowe, bardzo zyskały na wszystkim wiadomej sytuacji na świecie. Ludzie siedzieli w domach, więc gry ogólnie zaliczały duże skoki popularności. Ten moment jednak minął, przyszło lato, teraz doszła szkoła.

Na efekt nie trzeba było długo czekać. Według nieoficjalnych statystyk przynajmniej od maja 2021 ilość otwieranych w CS:GO skrzynek z każdym kolejnym miesiącem jest coraz niższa, a to oczywiście przekłada się na zarobki Valve.

Valve zarabia ze skrzynek coraz mniej

Użytkownik Reddita o nicku “Fjedjik” stworzył proste podsumowanie, na którym pokazuje, ile skrzynek było otwieranych w ciągu ostatnich miesięcy. Ponieważ śledzić zaczął to w maju, to statystyki sięgają tylko kilku miesięcy wstecz.

Dzięki temu jednak doskonale widać, że każdy miesiąc był gorszy od poprzedniego.

Valve zdecydowanie nie może zaliczyć sierpnia do udanego miesiąca. Z takich dodatkowych ciekawostek, TOP otwieranych skrzynek to:

  • Clutch Case,
  • Snakebite Case,
  • Spectrum 2 Case.

Czy deweloperzy mają się czym martwić? Raczej nie. Oczywiście ostatnia i nadal trwająca sytuacja na świecie zaburzyła rytm gier, natomiast standardowo okres letni to po prostu spadki spowodowane ładną pogodą, wakacjami etc.

Teraz wszystko powinno wracać do normy. Bo choć gracze część dnia spędzają w pracy czy szkole, to później będą wracać do domów, a nie przykładowo iść na plażę gdzieś na urlopie.