w

Valve zamyka projekt przeniesienia CSGO na Source 2. A gracze nie mają wątpliwości, co to oznacza

Valve wysłało pisma do osób, które zajmowały się projektem przeniesienia CS:GO na nowy silnik.


„Gabe Follower” był jedną z osób odpowiedzialnych za tworzenie projektu polegającego na przeniesieniu Global Offensive na silnik Source 2. Wyglądało to bardzo dobrze, natomiast Valve zdecydowanie dało do zrozumienia, że ma to zostać zamknięte.

Według społeczności CS:GO jest to jasny komunikat, który pokazuje, że Valve najwyraźniej zależy na tym, by nic takiego nie powstało, potencjalnie dlatego, że sami nad tym pracują.

Pisemko od Valve

Gabe Follower w swoim filmie potwierdził, że najpierw otrzymał nieoficjalną wiadomość, a następnie przyszło do niego pismo od Valve, tzw. C&D, który nakazuje zaprzestania prac nad projektem. Influencer nadal może publikować materiały, wciąż może robić to, co robił, ale nie ma szans, że zostanie to kiedyś udostępnione.

Na teraz wiadomo, że Valve w pewnym momencie pracowało nad Source 2 i nie wyklucza opcji przeniesienia CS:GO na nowy silnik, natomiast nic poza tym. Wszystkie te zmiany w plikach i nawiązania do S2 to jedynie zabezpieczenie Valve na przyszłość, żeby nie trzeba było tego ewentualnie robić przy zmianach.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike