w

Za co KRIMZ dostał VAC bana w CSGO? Chodziło o platformę, z której korzystają też Polacy

Dwukrotny zwycięzca Majora został odbanowany w CSGO. Co się wydarzyło?


Jeszcze 3 dni temu informowaliśmy, że na dwukrotnego zwycięzcę Majora – Freddiego “KRIMZa” Johanssona – nałożona została blokada VAC. Dziś już wiadomo, że zawodnik nie oszukiwał, natomiast jego ban wynikał z błędu Valve powiązanego z grą na Esportalu.

Okazuje się, że nie tylko ten zawodnik padł ofiarą usterki, bowiem wielu innych graczy również. Mimo to programiści sukcesywnie odbanowują tych użytkowników.

Wygląda na to, że VAC bany mogą być zdjęte przez Steam Support

Deweloperzy pisali niegdyś, że:

Zakazy VAC są trwałe, niepodlegające negocjacjom i nie mogą zostać usunięte przez Steam Support. 

Okazuje się jednak, że w wyjątkowych sytuacjach deweloperzy są w stanie naginać tę zasadę. Co więcej, jest to możliwe nie tylko dla prograczy, ale również zwykłych użytkowników. Cała sprawa jest związana prawdopodobnie z anty-cheatem Esportalu, co zauważył w mediach społecznościowych GeT-RighT:

Wiadomo, że Esportal współpracował z deweloperami CSGO, aby uporać się z problemem. Wszystkie osoby, które otrzymały bana w wyniku błędu, według oficjalnego oświadczenia, zostały już odbanowane:

Tak czy inaczej, niesłuszna kara nałożona na szwedzkiego gracza została zdjęta, o czym poinformował na Twitterze, jednocześnie dziękując deweloperom za szybką reakcję.


Nie wiadomo czy podobne sytuacje miały miejsce w przeszłości bez fali unbanów, lecz najważniejsze, że błąd ten został prawie całkowicie naprawiony wraz ze swoimi skutkami.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike