w

Znany, profesjonalny gracz CSGO został oskarżony o ksenofobię i rasizm za swoje wpisy na Twitterze

Międzynarodowa drama na esportowej scenie CSGO trwa, a osoby poboczne “dostają odłamkami”.


Wczoraj poinformowaliśmy o międzynarodowej dramie na scenie Counter-Strike’a: Global Offensive. Głos w sprawie zabrał jeden z bardzo znanych, profesjonalnych graczy, jednocześnie krytykując Gaulesa za jego bezpodstawne oskarżenia. Mowa tutaj o Nicolaiu “dev1ce” Reedtzie i poniższym poście:

Post stworzył falę krytyki wobec zawodnika oraz czarny piar ksenofoba i rasisty

Wpis opublikowany przez Nicolaia “dev1ce” Reedtza stworzył falę krytyki wobec zawodnika, przede wszystkim ze strony brazylijskich użytkowników. Podobno krytyka, jaką skierował wobec Gaulesa miała charakter rasistowski i ksenofobiczny. Gracz Astralis postanowił wypowiedzieć się na ten temat:

Mogę się pogodzić z moim błędem, nie wiedziałem, że wcześniej Gaules był zawodowcem, ale to nie zmienia mojego punktu widzenia, który brzmiał:
Skąd on wie, że oszukiwali?
Nie rozumiem, jak mój tweet może być interpretowany jako ksenofobiczny i / lub nawet rasistowski, była to bezpośrednia krytyka wobec Gaulesa za jego działania

chociaż zdaję sobie sprawę, że scena BR budzi największą nienawiść ze strony społeczności i rozumiem frustrację / napięcie, które to wywołuje – to nie jest w porządku i mogę obiecać, że jeśli kiedykolwiek będę świadkiem czegoś osobiście w tej kwestii również zabiorę głos
Nie mieszajcie tego, proszę.

Trzeba przyznać, że mimo ostrych słów – ciężko jest doszukać się ksenofobicznych czy rasistowskich zwrotów w jego poście.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike