w

Zwykłe krzesła z trybun robiły za fotele gamingowe na turnieju w CSGO w 2013 roku

Interesujące zdjęcie z wydarzenia CSGO z 2013 roku. Zwykłe krzesła pełniły funkcję gamingowych.


Jeden z członków społeczności Counter-Strike’a: Global Offensive opublikował interesującą grafikę w serwisie Reddit. Prezentuje ona turniej CSGO z 2013 roku, podczas którego zawodnicy drużyny Fnatic siedzieli przed komputerami na zwykłych krzesłach. Dziś nawet mniejszej rangi turnieje zaopatrzone są w o wiele wygodniejsze fotele gamingowe.

Fotografia ta z pewnością wzbudza sentyment w nieco starszych obserwatorach esportowej sceny FPS-a od Valve.

Wtedy scena sportów elektronicznych wyglądała nieco inaczej, niż obecnie…

Scena sportów elektronicznych w 2013 roku zdecydowanie różniła się od tej, którą możemy obserwować obecnie. Przede wszystkim rzucający się w oczy, wspomniany wcześniej brak foteli gamingowych na dużych wydarzeniach.

Poza tym również mentalność samych graczy – dziś zdjęcie spodni “na żywo” po porażce z przeciwnikami mogłoby obrócić się w skandal – wtedy to była oznaka poczucia humoru i dystansu.

Esport, ale także branża gier idą bardzo mocno do przodu. W 2013 roku to wszystko dopiero startowało i jak widać, warunki bywały różne. Wszyscy jednak byli niesamowicie podekscytowani, że w ogóle można gdzieś pojechać, zagrać i powalczyć o niekiedy nawet spore pieniądze.

Dzisiaj zapewne taki widok byłby czymś śmiesznym. Wówczas było to stosunkowo normalne i nawet niektórzy gracze mieli “stanowiska” z właśnie takimi krzesłami w domach.

Choć nie można powiedzieć, że każdy turniej ma niesamowite przygotowanie w postaci świetnych monitorów i stanowisk. Wiele mniejszych turniejach dalej rozgrywa się właśnie na krzesłach ze szkolnych ławek i nie ma w tym nic złego.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike