w

Będzie można doznać cyberpsychozy w Cyberpunku 2077? CDPR szybko wyjaśnia

Wiele osób było dość mocno zaskoczonych, widząc, że V będzie mógł popaść w całkowitą cyberpsychozę. Szybko trzeba było to wyjaśnić.


Nowy dodatek do Cyberpunka 2077 wprowadzi wiele ciekawych nowości, które dotkną także systemu modyfikacji. Według zwiastuna, ale także ogólnych zapowiedzi, V miał być narażony na cyberpsychozę, która znacznie ogranicza świadomość, ruchy etc.

Z pierwszych informacji, jakie pojawiły się w mediach, wynikało, że pojawi się perk pozwalający to ominąć, natomiast teraz wiadomo o tym więcej.

Cyberpsychoza w Cyberpunku 2077

Według najnowszych informacji pojawi się limit modyfikacji, jakie V będzie mógł posiadać. Po przekroczeniu tego limitu pojawią się symptomy cyberpsychozy, ale nie będzie to choroba w pełnym tego słowa znaczeniu.

Deweloperzy wyjaśniają, że ma to być balansowanie pomiędzy zyskiem a stratą. Jak mówi Sasko, nie należy tego traktować jako oficjalnego wprowadzenia cyberpsychozy dla V. Jak więc ma to działać?

Gracze za pomocą nowego perku będą mogli ominąć limity modyfikacji, jednocześnie narażając się na konkretne konsekwencje, jak redukcja posiadanego zdrowia, obniżenie niektórych statystyk w zamian za zwiększenie innych etc.

Ma to jak najbardziej sens, bo po dostaniu cyberpsychozy trudno byłoby sensownie grać dalej i cały zapis rozgrywki byłby do wyrzucenia. Trzeba by było ewentualnie wracać do poprzedniego zapisu, co byłoby dość męczące. A tak każdy będzie mógł zdecydować, czy woli kolejny wszczep, czy może jednak mieć więcej HP.

DołączObserwuj
Więcej z Cyberpunk 2077