w

Stało się. Cyberpunk 2077 przegonił Wiedźmina 3, pomogli w tym „napaleni” gracze

Cyberpunk 2077 przegonił właśnie Wiedźmina 3 w bardzo specyficznym zestawieniu.

Reklama


Cyberpunk 2077 często był porównywany z Wiedźminem ze względu na tego samego producenta, ale pomiędzy tymi dwoma tytułami raczej nie było jakiejś otwartej rywalizacji. Ciekawe jednak, że finalnie Cyberpunkowi udało się dogonić, a wczoraj nawet przegonić Wiedźmina 3.

Wiedźmin 3 został wydany w 2015 roku, natomiast Cyberpunk 2077 w 2020 roku. Wystarczyły trzy lata, by ludzie pobrali więcej modów do nowszej produkcji CDPR, niżeli do starszej. I choć może się wydawać to niezbyt istotne, to kryje się za tym coś ciekawego.

Cyberpunk 2077 przegonił Wiedźmina

Wcześniej gracze informowali, że jest już blisko i finalnie się stało. Cyberpunk wyprzedził Wiedźmina. Mody do Cyberpunka 2077 zostały pobrane już 124 mln razy, natomiast do Wiedźmina 123,7 mln. Różnica niewielka, ale dość szybko rośnie.

Dlaczego tak się stało? Pomogli w tym gracze poszukujący „odważniejszych” treści w Cyberpunku. Wiele modów bazuje na zmianach wyglądu, romansach, dodaniu nowych „scen aktów”.

Niezależnie od tego trzeba oddać społeczności Cyberpunka, że jest bardzo mocno zaangażowana w tworzenie modyfikacji i ich ogrywanie.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Cyberpunk 2077